وبلاگ

خواص ژله

خواص ژله

خواص ژله

خواص ژله

1. ژله برای بهبود سلامت پوست

کلاژن چیزی است که ظاهری سالم و جوان به پوست می دهد. با افزایش سن افراد، به طور طبیعی کلاژن پوست را از دست می دهند که باعث شلی پوست می شود در نتیجه باعث چین و چروک و خطوط می شود. از آنجا که ژلاتین منبعی بزرگ از کلاژن است، ممکن است یک روش طبیعی برای بهبود ظاهر پوست باشد.

2. فراهم کردن پروتیین با ژله

یکی از مزایای ژلاتین این است که تقریبا 2 گرم پروتئین در نصف فنجان ژلاتین وجود دارد پروتئین ماده ی مغذی است که بدن به مقدار زیادی به آن نیاز دارد.برخی منابع حیوانی پروتئین نیز حاوی مقادیر قابل توجهی چربی ناسالم هستند. ژلاتین منبع پروتیینی است که حاوی چربی نیست.

3. کمک ژله به عملکرد دستگاه گوارش

ژلاتین ممکن است به حفظ سلامت هاضمه کمک کند ؛ ژلاتین ممکن است به روش های مختلف به هضم کمک کند. به عنوان مثال، گلایسین در ژلاتین ممکن است پوششی سالم در معده ایجاد کند.
هم چنین تولید شیره معده را تحریک و هضم درست را تسهیل می کند. بدون آنزیم های گوارشی مناسب، مشکلات دستگاه گوارش، مانند برگشت اسید می تواند بیشتر شود.هم چنین ژلاتین با آب متصل می شود و ممکن است به حرکت موثر غذا از طریق سیستم گوارشی کمک کند.

4. تسکین درد مفاصل از خواص مصرف ژله

کلاژن موجود در ژلاتین ممکن است درد مفاصل و التهاب را کاهش دهد.با توجه به کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، برخی مطالعات کلینیکی نشان می دهند که ژلاتین ممکن است باعث کاهش درد و بهبود عملکرد مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز شود.

5. کمک ژله به کنترل قند خون

با اینکه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، یک مطالعه نشان می دهد که گلایسین، که یکی از آمینو اسیدها فراوان در ژلاتین است، ممکن است کنترل قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بهبود بخشد.

6. ژله برای حفظ استخوان های سالم

لیزین موجود در ژلاتین به تقویت استخوان ها کمک می کند. به بدن کمک می کند تا کلسیم را جذب و استخوان ها را قوی نگه دارد و از پوکی استخوان جلوگیری کند.از آنجایی که بدن نمی تواند لیزین را تولید کند، گنجاندن رژیم غذایی در آن ضروری است. اضافه کردن ژلاتین به غذا یک راه برای بالا بردن لیزین است.

7. بهبود کیفیت خواب ار خواص ژله

ژلاتین ممکن است کیفیت خواب را در برخی از افراد به خاطر فراوانی گلایسین بهبود بخشد. چند قاشق سوپ خوری ژلاتین می تواند حدود 3 گرم از مشتقات گلایسین را تامین کند.

8. ژله برای کمک به کاهش وزن

ژلاتین ممکن است بخاطر پروتئین و کالری پایین آن به کاهش وزن کمک کند و احساس سیری به فرد دهد .ژلاتین ممکن است در کنترل هورمون ها مرتبط با گرسنگی نیز نقش داشته باشد.
اما ژلاتین اغلب در آب نبات های جویدنی و ماشمالو با قند بالا یافت می شود. بهتر است که مواد مغذی، منابع کم قند ژلاتین را مصرف کنید.

9.تنظیم هورمون با مصرف ژله

بخاطر پروتیین های ضروری یافت شده در ژلاتین تمام فعالیت های متابولیک بدن به خاطر مصرف ژلاتین، مثل ایجاد سلول های جدید، جذب مواد مغذی و تقویت ماهیچه ها ، بهبود می یابد.

10.ژله برای کنترل قند خون

عدم وجود شکر در ژلاتین این غذا را گزینه ی خوب برای کاهش گرسنگی بدون ایجاد اختلال در سطوح گلوکز خون می سازد. این خاصیت ژلاتین دو فایده دارد:تولید انسولین، هورمونی که به تجمع چربی در بدن کمک می کند و کنترل اشتها را تسهیل می کند چون تغییرات ناگهانی در میزان گلوکز می تواند باعث افزایش میزان کربوهیدرات شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *