وبلاگ

خواص شیره خرما و نحوه ی تهیه آن

خواص شیره خرما و نحوه ی تهیه آن

خواص شیره خرما و نحوه ی تهیه آن

شیره خرما یکی از مقوی ترین شیره ها می باشد. شیره ها در واقع جزء مواد انرژی زا هستند و برای زمانی که بدن نیاز به انرژی دارد

بسیار مناسب است که از بهترین شیره ها برای بالا بردن انرژی همین شیره خرما می باشد.

شیره خرما همان خواص خرما را دارد در بسیاری از شهر ها شیره خرما به عنوان شکر در پختن حلواها استفاده می کنند

و خوردن شیره خرما با برنج یا برف از جمله عادت و رسم های شهر همدان و تبریز و اردبیل و … بوده است.

مصرف شیره خرما با شیر ولرم در اول صبح باعث فعال شدن سلول های عصبی می شود. شیره خرما دارای خواص زیادی می باشد

از جمله : سرشار از مگنز و پتاسیم و همچنن باعث برطرف شدن مشکلات گوارشی و باعث ایجاد باکتری های مفید در روده می شود،

مصرف شیره خرما سموم را از بدن دفع می کند و برای درمان گلو درد و تب بسیار مفید است و می توانید با خوردن آن در هنگام سرماخوردگی به بهبود سریع بدن کمک کنید.

اما تهیه شیره خرما بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید در منزل تهیه کنید. امروز در پارسی دی شیره خرما بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

 

مرحله اول : آماده سازی خرما

ابتدا خرما را خوب بشورید و پوست و  هسته آن را جدا کنید سپس خرما را با ۴ لیوان آب روی حرارت قرار دهید تا خرما کمی نرم شود سپس بعد از گذشت نیم ساعت با کمک گوشت کوب برقی خرما ها را میکس کنید تا به صورت پوره در بیاد می توانید از غذاساز یا مخلوط کن نیز برای تهیه پوره خرما استفاد کنید.

مرحله دوم : پخت خرما

خرما را با ۸ لیوان دیگر آب دستور روی حرارت قرار دهید تا مجدد خرما های پوره شده پخته شوند وقتی از نزدیک به خرما نگاه می کنیم به نظر سفید رنگ می رسد یعنی تمام شهد و شیره خرما وارد آب شده است.

مرحله سوم : صاف کردن خرما

بعد از گذشت ۱ و نیم ساعت از زمان پخت خرما داخل یک لگن کیسه نخی گذاشته و خرما را داخل آن ریخته و صاف کنید تا ذارات درشت خرما داخل کیسه بماند و آب زلالی از خرما داشته باشید این مرحله در کیفیت نهایی شیره خرما بسیار مهم است.

مرحله چهارم : غلیظ شدن شیره خرما

شیره زلالی که از مرحله قبل تهیه کردید را مجدد روی حرارت قرار دهید این مرحله ممکن است ۲ ساعت زمان ببرد هر از چند گاهی هم بزنید و اجازه دهید تا شیره خرما به غلظت برسد وقتی غلیظ شد شیره خرما ما حاضر است آن را داخل ظرف شیشه ای ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

 

جهت خرید شیره خرما کلیک کنید 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *